Radyasyon Nedir? Himalaya Tuzunun Radyasyonu Emme Gücü!

Merhabalar,

Hepimizin evinde teknolojik cihazlar, ev aletleri ve beyaz eşyalar gibi elektronik aletler mevcut. Ve biliyorsunuzki bunların hepsi az ya da çok radyasyon yaymakta. Yani şöyle düşünebiliriz. Şarjla da olsa fişe taktığımız her şey radyasyon yayıyor.

Radyasyon nedir?

Radyasyon, ısı, ışık ve radyo dalgalarının uzayda tanecikler halinde dalgalanarak yayılmasıdır. Yani bir şekilde ısı, ışık ve radyo dalgası veren herşey radyasyon kaynağıdır. Mesela Güneş’te bir radyasyon kaynağıdır. Falkar güneş için “Doğal radyasyon kaynağı” tabiri kullanılır.


Özellikle evlerimizdeki mikro dalga fırınlar ve cep telefonlarımız radyasyonu en fazla yayan şeylerdir. Aşağıda bazı ev aletlerinin ne kadar radyasyon yaydığını görebilirsiniz.Tamam da Himalaya Tuzu Ne Alaka?

E bu kadar radyosyona maruz kalıyorken, doğa bize bir çözüm sunacaktı elbette.Himalaya tuzu lambasının radyosyonu engellediğini biliyor muydunuz? Sağlık konusundaki faydalarında bir çok doktor fikir ayrılığı yaşıyor olsa da, Himalaya tuzu lambasının radyasyonu emdiği gerçeğini büyük çoğunluğu kabul etmiş durumda.

Ayrıca Himalaya Tuzu lambasını çalıştırdığınızda, ısınan lamba havadaki nemi tuzda toplamaya başlar. Nemlenen tuz sayesinde de negatif iyonlar açığa çıkar. Açığa çıkan negatif iyonlar, zaten havada önceden bulunan pozitif iyonlarla birleşir ve böylece hava nötrlenir. Nötrlenmiş hava = Temiz ve Kalitli hava…

Himalaya Tuzu lambası, aktarlarda ve internette kolaylıkla bulabileceğiniz bir üründür. Fakat lütfen çakmalarına dikkat edin!

Not: Benim bilgim dahilinde olmadığı için sağlık konusundaki yararlarından bahsetmedim.

Reklam

2 comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.