MARKET SAVAŞLARI BAŞLADI! Apple vs Samsung

Apple-Vs-Samsung1

Merhabalar,

Samsung ve Apple her ne olduysa stratejilerini değiştirip, birbirlerinin marketlerine kendi uygulamalarını eklemeye karar verdiler.

Gear S2 bildiğiniz gibi Samsung’un yeni akıllı saati ve yuvarlak ve kaliteli yapısı sayesinde hemen herkesin ilgisini çekti. Fakat bildiğiniz gibi Gear S2’nin işletim sistemi Android ve Apple’ın bu ssaati desteklemesi mümkün görünmüyordu. Fakat son günler de Samsung, yakın zamanda iPhone kullanıcılarının da Gear S2’yi kullanabilmeleri adına “Gear Manager” adlı akıllı saat uygulamasının, Apple’ın uygulama marketi olan “App Store”daki yerini alacağını belirtti. Samsung Birleşik Krallık Ürün Çıkış Programları Yöneticisi Kyle Brown konuyla ilgili, kimsenin farklı bir cihaza sahip olmasından dolayı cezalandırılamayacağını belirtti ve her ürünün birlikte çalışabileceği bir endüstri oluşturmaları gerektiğine inandığını söyledi. (Katılmamak elde değil.) Bu açıklamalarla Samsung’un kendi uygulamalarını yakın zamanda App Store’da göreceğimizi söylemek mümkün artık.

Apple tarafından da konuyla ilgili yorum gecikmedi. Apple’ın CEO’su Tim Cook, Android’deki Apple Music uygulamasının test girişimi olduğunu ve  gelecekte servislerin Android’e gelip gelmeyeceğinde bu uygulamanın rolü olacağını söyledi. Apple’a yakın kaynakların belirttiğine göre, eğer Android kullanıcıları, Apple Music’i benimser ve kullanırsa, Apple da bunun karşılığında iCloud, iMessage ve hatta Apple Pay gibi servislerini gelecekte Android platformuna taşıyacakmış. Kim bilir belki bir gün etrafta Apple Watch kullanan Samsung sever arkadaşlar görürüz.

A man is silhouetted against a video screen with Apple and Samsung logos as he poses with a Samsung Galaxy S4 in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica

Açık Konuşmak gerekirse iPhone kullanan biri olarak, önümüzdeki aylarda Gear S2’yi kullanabilecek olmak beni mutlu etti. Bu yüzden bu yeni stratejileri çok doğru buluyor ve destekliyorum 🙂

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.