SAMSUNG GALAXY S7’NİN EKRANI HEP AÇIK KALACAK!


Merhabalar,

Bildiğiniz gibi önceki yazılarımda, Samsung Galaxy S7‘nin çıkış tarihi ve özelliklerinden bahsetmiştim. Herkesin merakla beklediği Galaxy S7 için gün be gün yeni iddialar ortaya atılıyor. Bu iddialardan en yeni ve en gerçekçisi ise, “Always On Display” özelliği.

“Always On Display” Özelliği Nedir?

Geşmişte Motorola’nın kullandığı “Active Display ” özelliğiyle hemen hemen aynıdır. Yani tamamen pil ömrünü iyileştirmeyi amaçlayan bir özelliktir. Ekranınız devamlı düşük bir güçte de olsa açık kalır. Bu sırada saat, tarih ve bildirimler ekranınızda yer alır. Ekranınızın bu özellikle birlikte açık kalması, bir saatte %1 bile şarjınızı tüketmez…

Günlük telefon kullanımımızda her saate bakmak istediğiniz de, veya her bildirim geldiğin de çıkarıp telefonumuza bakıyoruz. Her işlem için ekranı açıp kapatmak, “Always On Display” özelliğinden çok daha fazla şarj yiyormuş.


Sonsöz

Zaten güçlü iddialara göre bizlere 21 Şubat’ta ki Galaxy S7 tanıtımında gibi şahane bir pil sunmaya hazırlanan Samsung, bu tip özelliklerle de kullanıcıların beğenisini kazanacak gibi görünüyor.


Reklam

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.